70. let zbirke Čebelica

V šolski knjižnici je od 18. 10. do 26. 10. razstava ZBIRKE ČEBELICA.

Naša šola je letnik 1964, najstarejša Čebelica zbirke v šolski knjižnici pa je izšla leta 1960.

S tokratno razstavo obeležujemo okroglo obletnico zbirke, mednarodni dan šolskih knjižnic in dan izvirne slovenske slikanice. Zato ob razstavi potekajo še druge aktivnosti.

Ker je razstavnega prostora premalo za celotno zbirko Čebelic, razstavo prilagajamo posameznim razredom.

Učenci 4. razredov so v ponedeljek, 16. oktobra, med poukom po skupinah prebirali slovenske ljudske in slovenske basni, ki so del zbirke.

Ustvarili so tudi niz ilustracij, ki so dopolnile razstavo.

Z učenci prve triade pa smo in bomo skupaj brali razredničarke in šolska knjižničarka. Še naprej vabimo k skupnem branju.

Razstavo Čebelic smo pripravile učenke knjižničarskega kluba OŠ Jožeta Moškriča in šolska knjižničarka.