Projekt Rastem s knjigo

je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture. Tudi letos smo z veseljem sodelovali in z obiskom Knjižnice Jarše dodali še eno spodbudo za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev.

Sedmošolci so v splošni knjižnici prisluhnili predstavitvi knjižnice, izvedeli vse o vpisu v knjižnico, ponovili razlike med šolsko in splošno knjižnico, spoznali sistem (UDK) po katerem so zložene knjige, prisluhnili predstavitvi knjige Modri otok in rešili kviz.

Modri otok, pisateljice Irene Androjine, so v dar prejeli vsi naši sedmošolci. Učenci bodo knjigo lahko prebirali med počitnicami, v osmem pa se bomo o Modrem otoku pogovarjali pri pouku slovenščine in na bralnem klubu za učence.

Med poletnimi počitnicami so vsi učenci vabljeni k poletnim bralnim dogodivščinam, ki jih organizira MKL: Poletavci in NajPoletavci (13. do 16. let).