Ljubljana bere in NMSB’24: Branje v javnih prostorih

Mestna občina Ljubljana, ki od decembra 2015 nosi Unescov naslov mesto literature, je tudi v letošnjem šolskem letu v okviru projekta Ljubljana bere s knjigo obdarila prvošolce in četrtošolce.

Prvošolci so prvi šolski dan v dar prejeli knjigo Tik je šel v gozd po drva avtorja Rama Cunte in ilustratorja Mihe Haja,

četrtošolci pa so knjigo Trio Golaznikus – Napad na tajno bazo avtorja Andreja E. Skubica in ilustratorke Tanje Komadina,

prejeli ob prvem obisku šolske knjižnice, 6. septembra.

Knjigo Napad na tajno bazo so odnesli s sabo na letošnji sistematski pregled, kjer so jo pridno prebirali. Čas v čakalnici je tako minil malo hitreje.

Z akcijo branja v čakalnici zdravstvenega doma smo obeležili tudi NACIONALNI MESEC SKUPNEGA BRANJA, ki letos poteka pod sloganom Branje v javnih prostorih.

Projekt je pomemben dejavnik spodbujanja bralne kulture, družinskega branja in promocije vrhunskih slovenskih pisateljev in pisateljic ter ilustratork in ilustratorjev, v prvi vrsti pa vabi k družinskemu branju. Vabimo vas tudi k skupnemu branju v javnih prostorih.