Aprilski prazniki knjige

2. aprila so praznovali najmlajši ob mednarodnem dnevu knjig za otroke, 20. aprila je DAN SLOVENSKE KNJIGE,

23. aprila pa povsod po svetu praznujejo svetovni dan knjige in avtorskih pravic.

Vabljeni v šolsko knjižnico, k dopolnjevanju plakata v prvi avli (zaključujemo prvi teden maja), na izmenjevalnico knjig, ta bo 25. aprila in

na sodelovanje v anketi kjer lahko, med drugim, predlagate knjige, ki bi si jih želeli v šolski knjižnici:

ANKETA

Prijavite se z AAI računom naše šole. Med sodelujočimi bomo izžrebali učenca, ki bo v dar prejel strip.

Fotografija izpostavljenih knjig na razstavnem prostoru šolske knjižnice.

Zakaj je ravno 23. april DAN KNJIGE, dan posvečen promociji branja, založništva in zaščiti avtorskih pravic ter intelektualne lastnine.

Praznovanje dneva knjige je povezano s starim ljudskim običajem, ki izhaja iz Katalonije.

23. april je dan svetega Jurija. Na ta dan so si Katalonci podarjali vrtnico in knjigo: “Vrtnica je za ljubezen, knjiga pa za vedno!”

Praznik je seveda tesno povezan s književnostjo. Tega dne sta umrla znamenita književnika: Miguel de Cervantes in William Shakespeare. Oba leta 1616.

Svetovni dan knjige je leta 1995 razglasil Unesco.