Obisk splošne KNJIŽNICE JARŠE

V četrtek, 13. 4., smo se tretješolci, razredničarki in šolska knjižničarka odpravili na obisk v splošno knjižnico.

V knjižnici nas je sprejela prijazna knjižničarka, gospa Marisa Čebular. Opozorila nas je razlike med splošno in šolsko knjižnico.

Učenci so s pomočjo knjižničarke ugotovili, da so v splošni knjižnici knjige tudi za tiste, ki ne hodijo v osnovno šolo, da je knjig v splošni knjižnici več kot v šolski knjižnici, da za vpis potrebujemo Urbano (in starše), da tudi v splošni knjižnici za učence ni članarine, da imamo lahko knjige izposojene tri tedne in da je po tem času potrebno plačati zamudnino.

Po ogledu vseh oddelkov splošne knjižnice smo se ustavili v oddelku za najmlajše otroke, kjer nam je knjižničarka prebrala slikanico Vzleteli smo, nato pa smo rešili nagradni kviz o Nikolaju Koperniku in našem Osončju. Letos namreč mineva 550 let od rojstva tega astronoma. Potrudili smo se, da smo našli pravilne odgovore, saj je izžrebani prejel knjižno nagrado.

V šoli smo zapisali (in narisali), kaj nam je v knjižnicah všeč. Nekaj odgovorov, lahko preberete tukaj: