Rastem s knjigo, letos z Reformatorji v stripu

Danes smo z učenci sedmega razreda obiskali splošno knjižnico, KNJIŽNICA JARŠE. Zakaj? Izvedli smo del projekta Rastem s knjigo. Vodja knjižnice, gospa Marisa Čebular, je za nas pripravila predstavitev knjižnice. Izvedeli smo, da je lahko član splošne knjižnice vsak učenec, in to brezplačno, le Urbano potrebuje. Knjižnica in njena postavitev sta nam kmalu postali domači. Kaj je že UDK?

V prostoru, kjer je največ knjig za mladino smo nato prisluhnili predstavitvi avtorjev izbrane knjige in knjige same. Letos je bila za projekt izbrana knjiga avtorjev Boštjana Gorenca in Jake Vukotiča (ilustracije) s pomočjo Kozma Ahačiča z naslovom Reformatorji v stripu, Škrateljc, zavod za kulturo, izobraževanje in šport.

Izvedeli smo tudi kaj je reformacija in kdo so reformatorji, kako nastaja strip, ogledali pa smo si tudi faksimile Dalmatinove Biblije.

Zdaj nas čaka naslednji del projekta. Le kaj lahko počnemo s stripom?

Reformatorji v stripu (Zavod Škrateljc)

Rastem s knjigo je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture. Projekt »Rastem s knjigo« pripravlja Javna agencija za knjigo RS, JAK, v sodelovanju z Ministrstvom za kulturo, Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport, Pionirsko – centrom za mladinsko književnost in knjižničarstvo pri Mestni knjižnici Ljubljana (MKL), Zavodom RS za šolstvo, Združenjem splošnih knjižnic, Sekcijo šolskih knjižnic pri ZBDS in Društvom slovenskih pisateljev.